Son 10 yılın en popüler icatları

Hayatımızı değiştiren ve gerçek dünyayı uzay çağına yaklaştıran gelişmeler birbiri ardına yaşanıyor. Bir süre önce sorulsa hayal olarak görülecek fakat son 2 yılda hayatımıza giren inanılmaz 10 icat.
Eklenme Tarihi: 23.04.2018 16:52:07 - Güncellenme Tarihi: 23.04.2018 17:03:35

Hayatımızı değiştiren ve gerçek dünyayı gerçek uzay çağına yaklaştıran gelişmeler birbiri ardına yaşanıyor. İşte bir süre önce sorulsa hayal olarak görülecek fakat son 2 yılda hayatımıza giren en inanılmaz 10 icat.

Giyilebilir teknoloji

Teknolojide akıllı telefonlarımızı taşınabilirden giyilebilir konuma getiren bu cihazlar tam bir uzay çağı adımı olarak görüldü. Saat gibi kullanılabilen giyilebilir teknoloji devrimi listemizin ilk sırasında yer aldı.

Sürücüsüz araba

Sürücüsüz araçlar çevrisini algılayabilen, rota üzerinde gidebilen araçlar. Üretimi sağlanan bu araçlar şimdilik teknomoji kampuslerinde boy gösterse de yakında kırmızı ışıkta beklerken görmememiz için bir engel yok.

Hemen her yerde uçan kameralar

Önce fotoğraf, sonra video çekimlerine başlayan Dronlar bugün savaş sahalarının da vazgeçilmezi olmuş durumda. Ancak ev güvenliğinde kullanımı hızla yaygınlaşan bu muhteşem icat önümüzdeki 10 yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Güneş yanığını engelleyen hap

Kremlerin yerine gelen bu yenilik ise test aşamasını çoktan atlattı. Eczanelerde satılması an meselesi

Oled ekranlar

TV teknolojisinin takip edilemez gelişimine şimdi de Oled ekranlar dahil oldu.

4.5G

Türkiye'nin 1 yıl önce tanıştığı bu teknoloji ile taşınabilir cihazlarla dünyaya erişimde bir devrim elde edildi.

Polimer Bankonotlar

Avro banknotların kâğıtları saf pamuktan yapılmaktadır. Polimer banknotlar Avrupa'da Romanya'da tedavüle çıkmıştır. Ayrıca Kuzey İrlanda'da Northern Bankası'nda da çıkarılmaktadır. Polimer banknotlara Avrupa dışında tropik ve subtropik ülkelerde rastlanabilir.

Uzay oteli ve katlanabilir tabletler

Rusların denemelerine başladığı uzay oteli, çalışmalar tamamlandığında bir hayali gerçekleştirmiş olacak ve fiilen misafir ağırlayacak! Yine hayatımıza kısa bir sürede giren ve hızlı uyum sağladığımız bir diğer teknolojik icat tartışılmaz katlanabilir tabletler oldu.

kaynak: teknokulis.com

http://enpolitik.com/haber/162121/son-10-yilin-en-populer-icatlari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*