Babalar Günü'ne özel filmler

Ramazan Bayramının son gününe denk gelen Babalar Günü'nü, babası ile birlikte film izleyerek geçirmek isteyenler için 11 özel film...
Eklenme Tarihi: 17.06.2018 09:59:00 - Güncellenme Tarihi: 17.06.2018 09:57:47

17 Haziran Babalar Günü'nü babasıyla film izleyerek geçirmek isteyenlere özel baba-çocuk ilişkisini ele alan filmleri derledik...


Hadi be Oğlum
Kıvanç Tatlıtuğ ile Büşra Develi'nin başrollerini paylaştığı Hadi Be Oğlum, hayatını oğlu Efe'ye adayan balıkçı Ali'nin hikâyesini anlatıyor. Bora Egemen'in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Fırat Parlak tarafından kaleme alındı.


Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)
Yönetmenliğini Gabriele Muccino'nun  yaptığı  filmin başrolünde Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton gibi isimler yer almaktadır. Film eşi tarafından terk edildikten sonra oğlu ile birlikte hayatta kalma mücadelesi veren baba oğlun hikayesini ele alıyor.

I am Sam
Başrolünde Sean Penn'in yer aldığı filmde oyuncuya Dakota Fanning, Michelle Pfeiffer gibi isimler eşlik etmektedir. 7 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olan Sam Dawson, kızıyla yaşayan yalnız bir babadır. Mutlu bir hayat süren baba kızın hayatı, kızının 7 yaşına gelmesiyle sorunları da beraberinde getirecektir.

Big Fish
Daniel Wallace’ın kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini usta yönetmen Tim Burton üstleniyor. Film, kanser hastası olan babası için ailesinin evine gerine dönen William Bloom ve babasının hikayesini ele alıyor.

Life is Beautiful (Hayat Güzeldir)
Roberto Benigni'in yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı döneminde Yahudi kamplarında bulunan bir babanın oğlunu korumak için verdiği mücadeleyi ele alıyor.

Babam ve Oğlum
Çağan Irmak'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Tuba Büyüküstün, Şerif Sezer, Binnur Kaya, Yetkin Dikinciler gibi isimler yer alıyor. Oğluyla beraber babasının evine geri dönen Sadık'ın hikayesini ele alan filmin senaryosu da Çağan Irmak'a ait.

Kramer Kramer'e Karşı
Avery Corman'ın aynı adlı eserinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Robert Benton üstleniyor.  Dustin Hoffman, Meryl Streep, Justin Henry oyuncu kadrosunda yer aldığı film, eşi tarafından terk edilen ve oğlu ile baş başa kalarak baba olmayı öğrenen Ted'in hikayesini ele alıyor.

The Tree of Life
Brad Pitt, Jessica Chastain, Sean Penn'in kadrosunda yer aldığı film, 1950'lerde geçiyor. Çalkantılı bir baba oğlu ilişkisini el alan filmin yönetmenliğini Terrence Malick üstleniyor.

The Champ
1981 yapımı film, eski bir boksörün oğluyla olan ilişkisini merkeze alarak ilerliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Jon Voight, Faye Dunaway, Rick Schroder yer alıyor.

Taken – 96 Saat
Başrollerinde Liam Neeson, Famke Janssen ve Maggie Grace gibi isimlerin yer aldığı film, kızı yurtdışı gezisi sırasında kaçırılan bir babanın kızını kurtarmak için verdiği mücadeleyi ele alıyor.

The Road- Yol
Cormac McCarthy'nin romanından uyarlanan film, bir baba ve oğlunun kıyamet sonrasında hayatta kalma mücadelesini işliyor. Filmin oyuncu kadrosunda  Viggo Mortensen,  Kodi Smit-McPhee, Robert Duvall, Guy Pearce ve Charlize Theron yer alıyor.Kaynak: Habertürk

http://enpolitik.com/haber/196057/babalar-gunune-ozel-filmler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*