'Türkiye Cumhuriyeti Devleti nevzuhur bir devlet değildir!'

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı, 24/ 25/ 26'ıncı Dönem AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ
Eklenme Tarihi: 07.08.2018 20:26:00 - Güncellenme Tarihi: 08.08.2018 16:03:36

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı, 24/ 25/ 26'ıncı Dönem AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili akademisyen ve siyasetçi Doç. Dr. Selçuk Özdağ, bugün TVNet kanalının Gün Ortası program konuğu oldu. 


Gündemin en sıcak maddesi ABD ile yaşanan gerilim ardından varılan ön mütabakatı değerlendiren Özdağ, CHP'deki imza ve kurultay krizi ve İYİ Parti'de yaşanan istifalara ilişkin de görüşlerini paylaştı. 

ABD ile yaşanan krize ilişkin Türkiye'nin 5 bin yıllık bir milletin çocuğu olduğunu hatırlatan Özdağ, şöyle konuştu: 

"Hiçbir ülke milli onurunu çiğnetmez. Kime karşı olursa olsun milli onurunu korumakla görevlidir. Cumhuriyet kurulduğu günden itibaren bütün iktidarlar Türkiye Cumhuriyeti Devletini dış politikada en iyi şekilde nasıl temsil etmeleri gerekiyorsa akılla ve izanla idare etmeye çalıştılar. Şimdi de 16 yıldır Türkiye’yi içeride ve dışarıda temsil etmeye gayret sarf eden iktidarımızın neticesinde hukukun üstünlüğünü ve bağımsızlığını deklare ediyorduk. Biz 'Üstünlerin hukuku' yerine 'Hukukun üstünlüğü' oluşsun istiyorduk ve bunu sağlama noktasında da büyük mesafe katettik vesayetçi yapılara meydan okuduk. Bugün karşımızda bir rahibin tutuklanması gözaltına alınması ardından da ev hapsi ile serbest bırakılması var.

Amerika Birleşik devletlerini bu noktada Türkiye yargısına müdahale ettiğini gözlemliyoruz Türkiye'de yargı bağımsızdır ama bağımsız yargının farkına varmak istemeyen Amerika Birleşik Devletleri ambargodan bahsetti ve 2 bakanımızla ilgili utanç verici bir karara imza attı. ABD süper bir devlet böyle bir devletin büyük devlet olduğunu söyleyen huzuru barışı ihraç ettiğini söyleyen bir devletin iki bakanımızın mal varlıklarına el koymasını yadırgıyoruz.

Bir kere ABD şunu bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti nevzuhur bir devlet değildir. Biz 5 bin yıllık bir milletin çocuklarıyız 3 bin yıldır devletler kurmuşuz ve 1000 yıldır Anadolu topraklarındayız ve dünyanın da merkezindeyiz gerek Amerika'nın gerek Rusya'nın, Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı var. Ama bir ön protokolün yapılmış olması heyetlerin ABD’ye giderek görüşmeye başlamış olmalarını önemsiyorum ben. Dünyada barış adalet tesis edilecekse diplomatik üslup ile yapılacaktır."

Özdağ, konuşmasının devamında ise CHP'deki kurultay krizi ve İYİ Parti istifalarını değerlendirdi. Özdağ'ın katıldığı 'Gün Ortası' programının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz: 


kaynak: tvnet.com
haber: enpolitik.com/ Melek S. Tunç

http://enpolitik.com/haber/197938/ozdag-turkiye-cumhuriyeti-devleti-nevzuhur-bir-devlet-degildir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*