Arama devi Google'a erişim sorunu

Arama devi Google'a erişim sorunu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 19.12.2019 11:11:07 - Güncellenme Tarihi: 10.08.2020 02:34:42

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu yaşandı. Sorunun en yoğun yaşandığı ülkeler arasında Türkiye de yer aldı. Sorun TSİ 11:44'te giderildi. Ancak erişim sorunun neden yaşandığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı

ABD merkezli teknoloji devi Google ve servislerinde erişim sorunu yaşandı. Sorun kapsamında kullanıcılar arama motorunu kullanamadı.

Google'ın YouTubeGmail ve Drive gibi servislerinde de erişim sorunları yaşandı.

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden "downdetector.com" internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Google ve Google'a bağlı servisler bir süre boyunca Türkiye'de hizmet veremedi. Söz konusu sorun TSİ 11:44 itibari ile giderildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan konu ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Google servislerinde global sorunlar olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye'deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, sosyal medya hesabından Google servislerinde yaşanan sıkıntıya lişkin paylaşımda bulundu.

Söz konusu sıkıntıların global bir sorun olduğunu vurgulayan Sayan, şunları söyledi:

"Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalıdır."

https://enpolitik.com/haber/318284/arama-devi-googlea-erisim-sorunu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*