İran Devrim Muhafızları, olası ABD hedeflerini sıraladı!

İran Devrim Muhafızaları’ndan yapılan açıklamada İran’ın menzilindeki ABD ve İsrail hedefleri sıralandı. General Gholamali Abuhamzeh, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani’nin ölümü sonrası ABD’ye sert tepki verileceğini belirtti.
İran Devrim Muhafızları, olası ABD hedeflerini sıraladı! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.01.2020 18:53:19 - Güncellenme Tarihi: 02.07.2020 07:37:18

İran Devrim Muhafızları’ndan Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta öldürülmesinin ardından sert bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, İran’ın menzilindeki ABD hedefleri sıralandı.

İran Devrim Muhafızları’ndan General Gholamali Abuhamzeh, yaptığı açıklamada Körfez'deki gemilere muhtemel saldırılar olasılığını dile getirdi.

General yaptığı açıklamada ayrıca, “Hürmüz Boğazı, Batı için hayati bir nokta ve çok sayıda Amerikan muhrip ve savaş gemileri oradan geçiyor ... Bölgedeki önemli Amerikan hedefleri uzun zamandan beri İran tarafından tespit edildi ... 35 ABD hedefi ve ayrıca Tel Aviv de ulaşabileceğimiz menzilde. ”dedi.

RUHANİ: “ABD, EN BÜYÜK SUÇU İŞLEDİ”

Öte yandan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, başkent Tahran'da Kasım Süleymani'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Süleymani'nin eşine ve çocuklarına baş sağlığı dileyen Ruhani, "ABD'nin işlediği bu suç, tarihte İran halkına karşı işlenen en büyük suç olarak yerini alacak. ABD'liler nasıl büyük bir hata yaptıklarının farkında değiller. Bugün değil ama ilerleyen zamanda sonuçlarını görecekler" dedi.

Ruhani, İran'ın yurt dışındaki askeri operasyonlarından sorumlu olan Süleymani'nin sadece ülkesinin değil, aynı zamanda Irak, Suriye, Yemen, Lübnan ve Afganistan gibi bölge ülkelerinin de güvenliği için hizmet ettiğini vurguladı.

Ruhani, "Süleymani'nin kaybını telafi etmek kolay değil, zira o sadece bir askeri komutan ve kritik operasyonların mimarı değil, aynı zamanda son derece yetenekli bir politikacı ve stratejistti" diye ekledi.

 

 

kaynak:yeniçağ

https://enpolitik.com/haber/318636/iran-devrim-muhafizlari-olasi-abd-hedeflerini-siraladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*