Meclise yürümek isteyen avukatlara polis müdahalesi!

Meclise yürümek isteyen avukatlara polis müdahalesi! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 03.07.2020 14:25:35 - Güncellenme Tarihi: 09.07.2020 04:16:46

Çoklu baro sistemi görüşmeleri Meclis Adalet Komisyonu'nda devam ediyor. Görüşmelere alınmayan avukatlar TBMM'ye yürümek isteyince polisin biber gazı ile müdahale etti. Görüşmelere katılmak isteyen bazı baro başkanlarının, Meclis’in Çankaya kapısındaki bekleyişleri sürüyor. Çankaya Kapısı girişine dün akşam saatlerinde gelen baro başkanları beklemeye devam ederken yeni gelen baro başkanlarının yaya olarak geçişlerine izin verilmedi.

Ankara Barosu, bugünkü Büyük Savunma Mitingi öncesi eylemleri yasaklayan ve baro başkanlarının kente girişine izin vermeyen yetkililer hakkında suç duyurusu yapılacağını açıkladı.

Baronun Twitter hesabından da paylaşılan açıklamayı, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan “saat 15:00, Ankara Adliyesi” hatırlatmasıyla paylaştı.

Ankara Barosu, bu yasağın kanunsuz olduğunu ve suç duyurusu yapacaklarını açıkladı. Baronun açıklamasında, suç duyurusuna tüm avukatlar davet edildi.

Ankara Adliyesi önünde toplanan avukatlar, “Hak, hukuk, adalet” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla Meclis kapısı önünde yaşananları ve baro başkanlarının komisyon görüşmelerine alınmamasını protesto etti.

Sloganların ardından Meclis’e yürümek isteyen avukatlara polis müdahale etti. Polisin biber gazlı müdahalesinde iki avukatın etkilendiği açıklandı.

fotoğraf: twitter

https://enpolitik.com/haber/322575/meclise-yurumek-isteyen-avukatlara-polis-mudahalesi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*