Semiha Yıldırım’a hakaret eden Levent Özeren tutuklandı!

Eski başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile ilgili, 2015 yılında "Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler" ifadelerini kullanan ve gözaltına alınan İyi Partili Levent Özeren, tutuklandı.
Semiha Yıldırım’a hakaret eden Levent Özeren tutuklandı! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 11.07.2020 06:17:26 - Güncellenme Tarihi: 12.07.2020 21:58:53

Polis ekipleri Özeren'i Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi'ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan Özeren adliyeye sevk edildi. Mahkemede hakim karşısına çıkan Özeren, "Cumhurbaşkanına Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik" suçlarından ayrı ayrı tutuklandı.
NE OLMUŞTU?
Levent Özeren, 2015 yılında sosyal medyadan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile evli olan Semiha yıldırım için, “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. ‘Etik değil’ diyene bak, böyle başa böyle tarak!” ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada eleştirilen Özeren, daha sonra paylaşımını kaldırmıştı.
İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER: AMASIZ, ANCAKSIZ, LAKİNSİZ ÖZÜR DİLİYORUM !
Halk TV’de Özlem Gürses’in konuğu olan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, olay basına düştüğünde Eski Başbakan, TBMM Başkanı ve mevcut AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı arayarak özür dilediğini açıkladı. Akşener’in konuyla alakalı açıklamaları şöyle:
‘’Dün ben Semiha Abla'nın bu konudan bilgisi olup olmadığını öğrenmek için Sayın Binali Yıldırım beyefendiyi aradım ve bana bilmediğini söyledi. Ben o nedenle dün tweet atmadım. Çünkü Başak Demirtaş'a da atmamıştım. Bu tür konuları bir tweetle halledemiyorsun. Salı günü grup toplantısında, başı sonu belli bu konuyu konuşmak üzere bıraktım.
İsminin keşke geçirilmemesini sağlayabilseydim. Öncelikle, Levent Özenen'in 13 Temmuz 2016'da Semiha Yıldırım için attığı bir tweet var. Bunun için Semiha Yıldırım'dan, İyi Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum. Çünkü bir kadının incitilmesi kötü bir şeydir. Özür diliyorum. Amasız, ancaksız, lakinsiz. Anlıyorum ki bana çok kızmışlar. Sebebini bilmiyorum. AK Parti'nin yöneticileri bu konuda çok mahir, keşke öznesinin Semiha Hanım olduğu o tweet üzerinden değil de; benim sözlerim, benim davranışlarım, siyasi duruşum üzerinden o tweetler, hashtaglar benim için açılabilseydi. Semiha Hanım'ın özne yapılmasından çok üzgünüm".
 

https://enpolitik.com/haber/322718/semiha-yildirima-hakaret-eden-levent-ozeren-tutuklandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*