Meteoroloji 8 il için uyardı... Gök gürültülü sağanak geliyor

Meteoroloji, 8 il için kuvvetli sağanak uyarısı yaptı. Buna göre, öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı sağanak bekleniyor. Rize ve Artvin kıyılarında da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.
Meteoroloji 8 il için uyardı... Gök gürültülü sağanak geliyor | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.08.2020 11:21:22 - Güncellenme Tarihi: 13.08.2020 12:18:33

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sabah az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu olacak. 

ÖĞLE SAATLERİNE DİKKAT!

Öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

BÖLGEDE SICAKLIK DEĞERLERİ

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta 9, Ardahan'da 10, Erzurum'da 15, Ağrı'da 17, Iğdır'da 19 ve Erzincan'da 20 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Iğdır ile Erzincan'da 33, Erzurum ile Ağrı'da 29, Kars ile Ardahan'da 25 derece olacağı öngörülüyor.

RİZE VE ARTVİN İÇİN DE UYARI

Rize ve Artvin kıyılarında da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Bugün öğlen saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Artvin'in Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Borçka ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (metrekareye 21-75 kilogram) olacağı tahmin ediliyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

https://enpolitik.com/haber/323064/meteoroloji-8-il-icin-uyardi-gok-gurultulu-saganak-geliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*